k

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec eleifend molestie fermentum.

new york

156-677-124-442-2887

iver@select-themes.com

184 Main Street Victoria 8007

  /  מגזין טראסק   /  טיפים לסגירת אירוע באולם

Trask | טראסק

טיפים לסגירת אירוע באולם

בדקתם, השוואתם, התלהבתם, מצאתם תאריך, שאלתם לקוחות קודמים, הגעתם לחוות אירוע בזמן אמת ואפילו התחלתם לדמיין כיצד האולם יראה בהתאם לקונספט האישי שלכם, אך עתה שנייה לפני שסוגרים חוזה מול האולם, יש לדעת כיצד להתנהל כי גם טיפ מזערי שנראה בנאלי, עשוי לחסוך בהוצאות ואף להרים את הרף של הערב. אי לכך, אם גם אתם רוצים לחתום ולהיות רגועים שאכן התנהלתם באופן אחראי, אתם מוזמנים לעבור על רשימת הטיפים הבאה:

רישיונות בבקשה

ראשית עצרו לבחון דברים בסיסיים, כך שגם אם הדבר נראה מיותר, מוטב לבחון האם יש רישיון עסק, האם לקייטרינג מטעם האולם יש רישיון מטעם משרד הבריאות, האם יש ביטוח צד ג', האם יש אישור מטעם המשטרה וכדומה.

ארבעת הקטגוריות

לאחר שבוחנים פרמטריים מהותיים אודות ההתנהלות העסק, יש לבחון נתונים נוספים, כאשר פה מוטב לבצע חלוקה בין דגשים שנוגעים לאורחים, לעלויות, לעיצוב ולכלל ניהול הערב.

  • דגשים שנוגעים לרווחת האורחים:

ההנאה של האורחים משפיעה באופן ישיר על איכות האירוע. אי לכך יש לבחון כמה מקומות חנייה המקום יודע לספק, האם דרכי הגישה מיועדים עבור רכבים פרטיים, כיצד מתנהל ניקיון השירותים במהלך האירוע, מה כולל ריהוט אזור הקבלה (והאם ניתן לשדרג אותו), האם יש כיסאות ילדים, מהו היחס בין כמות המלצרים למוזמנים, האם יש מנות גלאט, האם נוהגים לרסס את המתחם החיצוני וכדומה.

  • דגשים שנוגעים לעלויות:

כידוע חתונה הינה עסק כלל לא זול, ועל כן איפה שניתן לחסוך (מבלי לפגום באיכות), הרי שראוי לבצע זאת. אי לכך יש לבחון כיצד מחושבת עלות של מנה רגילה ושל מנה רזרבית, כמה עולה מנת ילדים, האם הכרחי לשלם טיפ למנהל האירוע ולמלצרים, עד מתי ניתן לבטל את האירוע (ומהם דמי הביטול), כמה יש לשלם בכל שלב (מתוך מטרה לשלם כמה שיותר בתום האירוע), האם המחיר של תפריט האלכוהול כולל מותגים מחו"ל, האם יש קריטריונים שיש לעמוד בהם כאשר רוצים להביא באופן עצמאי ספקים לאירוע, האם יש תאריך פנוי אשר עשוי להוזיל את העלויות (למשל יום חמישי בחודש הקרוב) ובאופן כללי יש לבחון האם יש עלויות נוספות שטרם הוזכרו – מתוך מטרה לקבל תמונה כמה שיותר מלאה אודות סך ההוצאה.

  • דגשים שנוגעים לעיצוב:

עיצוב הנו קריטי, וזאת כי ממש כפי שאנשים אוכלים עם העיניים, כך הם גם מסיקים בהתאם לאופי העיצוב עד כמה המארחים השקיעו, ועל כן ראשית יש לבחון שאתם מתחברים לסגנון העיצובי הקיים, והאם ניתן לעצב בהתאם לקונספט אישי. לאחר מכן יש לבחון מה כולל העיצוב הבסיסי וכמה עולה כל שדרוג (הן מבחינת מרכזי שולחן ותאורה והן מבחינת עיצוב החופה) ובאופן כללי יש לבחון אלו שדרוגים אפשריים – למשל תוספת של פינת קפה, מכונת עשן וכדומה. בנוסף יש לבחון האם מבחינת תקנים ניתן להוסיף אטרקציות (למשל זיקוקים), מהי האיכות של הסאונד בזמן האוכל (מתוך מטרה לאפשר ניהול שיחה מבלי להרים את הקול), מהי תוכנית הגיבוי אם ביום האירוע מגלים שיש גשם וכדומה.

  • דגשים שנוגעים לניהול הערב:

לא מעט אחריות מוטלת על מנהל האירוע, וזאת כי בזמן שהמארחים מעוניינים להתייחס לאורחים ובאופן כללי מאוד נרגשים, מנהל האירוע הוא האדם שבודק זמנים, בודק שלא חסרים מקומות ישיבה, יודע מתי להפעיל את השיר שאיתו רוצים לצעוד לחופה ובאופן כללי הוא האיש שמיישם את סך הדגשים שהועלו מראש. בנוסף יש לבחון כמה חופש פעולה מאפשרים לו ויש ליידע אותו מיהו איש הקשר מטעמכם, איש הקשר שמולו הוא יסגור את הפינות האחרונות במהלך האירוע.

חוזה

לאחר שהצפנו את מרב הדגשים שעשויים להיות רלוונטיים טרם סוגרים עסקה מול אולם אירועים, נעבור לציין שעתה יש לתזכר הכול על גבי חוזה. פה נחדד שיש להקפיד שבית העסק מעלה את העניין ואף מתעקש ששני הצדדים יחתמו, ובהנחה שאין זה המצב, יש לבדוק מחדש לגבי אמינות המקום. מכאן נעבור לחדד שחוזה נועד לספק כל מה שהובטח לכם הלקוחות ועל מנת לקבוע כיצד מתנהלים ברגע שפרמטר מסוים שובש, או לחלופין אינו סופק כהלכה. עוד נציין שגם למנהל האולם יש אינטרס ליצור חוזה מסודר, מתוך מטרה להשיג עדות קבילה. באופן שכזה אין מקום לבוא בטענות ואין מקום לחוסר נעימויות, כך שחוזה הנו חובה ולא רק טיפ שמוטב לשקול.

אל תוותרו על נספח

לצד החוזה אשר מציין כל מה שנוגע לביטוח וכספים, גם יש לכלול נספח חתום ע"י הלקוחות ומנהל המקום, כאשר מהות הנספח לכלול כל מה שהוסכם בע"פ, ולו אל מול איש המכירות. מכאן שגם אם הבטיחו לכם תוספת של זר פרחים בקבלת הפנים, או עוד מנה עיקרית ללא חיוב, הרי שיש לציין זאת בנספח.

הקשיבו ללב

לחתום על חוזה ולשים לב לכל הפרטים הקטנים זה טוב ויפה, אך כאשר באים לסגור אולם אירועים, יש כמה דברים שיש לאפשר ללב לעשות, ופה מדובר בתחושה הראשונית לגבי איכות המקום ובחינת הדינמיקה הבין אישית. לא מעט אנשים רוצים עובדות ופחות מתייחסים לתחושות, אך אם ראיתם מספר מקומות, אתם בוודאי יודעים מה לבחון, מה להשוות ומה לחפש, ועל כן אם עברתם את כל השלבים והלב אמר שכן, יש לסגור את האולם בלב שלם, כמובן לצד הקפדה על חתימת חוזה ושימת דגש על כל טיפ שזה עתה סופק. מבקשים טיפ אחרון? בזמן האירוע תשכחו מחוזה, מחירים ודגשים, אלא פשוט תיהנו – זה האירוע שלכם!

שתפו :

You don't have permission to register