לבחור קונספט ולקחת בחשבון את הלוקיישן: טיפים לעיצוב חתונה

by 

במקרה שאתם נמצאים בתחילת הדרך מבחינת עיצוב האירוע, הנה כמה רעיונות שישפיעו באופן משמעותי על האסתטיקה והסגנון של החתונה

הנה זה בא – אירוע החתונה שלכם הולך וקרב, ולעתים נראה שהזמן חולף כל כך מהר, עד שאתם כבר לא בטוחים שתספיקו לטפל בכל מה שצריך לקראת החגיגה ולבצע את כל עשרות המשימות שעוד נותרו לכם. כמובן, לא תתפשרו על דבר, ובטח שלא תתפשרו על פחות ממושלם. הכל חייב להיות בדיוק כפי שדמיינתם, אחרת לא תתקדמו. אז זהו, שמהבחינה הזו, כדאי רגע לעצור ולנשום ולהבין שאין דבר כזה מושלם. בדיוק בשלבים האלה של הפקת האירוע, חשוב מאוד לשחרר קצת ולהניח לדברים להתבצע, גם אם זה לא ״אחד לאחד״ איך שתכננתם שיהיה. אתם חייבים לשחרר לחץ כדי להגיע ליום הגדול שפויים ורגועים, ולכן מומלץ להפנים, במיוחד לאחר שכבר סגרתם את הדברים הקריטיים – האולם, האוכל, הדי.ג׳יי, שיש דברים שהם מה שנקרא ״נייס טו האב״ ולא יותר מזה, ובדיוק בשביל אלו, לא מומלץ להשתגע ו״לאבד את זה״ . במילים אחרות, זהו בדיוק הזמן להבדיל בין עיקר לטפל, ולהתמקד במה שחשוב באמת.

המהלך שיוביל לאירוע הרמוני וקוהרנטי: בחירת קונספט אחד

ככל הנראה, אם הגעתם לשלב בו אתם עוסקים בעיצוב חתונה, בחירת האולם כבר מאחוריכם. חשוב לציין שאם במקרה עוד לא סגרתם מקום לאירוע, כדאי לחשוב על קונספט לפני החיפוש אחר האולם, מאחר והוא יסייע לכם לבחור מקום מתאים ויקנה לאירוע נקודת פתיחה עוד יותר טובה. אם כבר בחרתם מקום, עדיין לא מאוחר לחשוב על נושא מרכזי לאירוע, קונספט אחד ברור ומובהק, שכל המרכיבים של האירוע יעוצבו וייבחרו בהתאם אליו. במסגרת תכנון החתונה, אתם ניצבים בפני לא מעט החלטות והתלבטויות, וגיבוש של קונספט עשוי לקצר תהליכים ולהוביל אתכם לבחירות פשוטות ונכונות יותר של מרכיבי האירוע.

רעיונות לקונספט לחתונה

במקרה שאתם נמצאים בתחילת הדרך מבחינת עיצוב האירוע, הנה כמה רעיונות לנושאים לחתונה, שישפיעו ישירות ובאופן משמעותי על האסתטיקה והסגנון של החתונה.

חתונה בסגנון אוריינטלי-מרוקאי

הסגנון המרוקאי האוריינטלי הולך ותופס תאוצה, ולא רק באירועי החינה, אלא גם באירועי חתונות, וגם אם ממש אין לכם מקורות מזרחיים. הסגנון הזה הוא חמים, נעים ומיוחד, והאתסטיקה שלו היא דקורטיבית ויפהפיה. הקונספט הזה, מבחינת העיצוב, מתאפיין בצבעוניות עשירה וחיה, אהילים דקורטיביים עתיקים, בדים נשפכים, אלמנטים מנחושת וזהב ובאופן כללי – שפע. אם הלכתם על הקונספט הזה, שלבו כמה שיותר שטיחים מרוקאים, החליפו את הכיסאות המסורתיים בפינות ישיבה המורכבות מפופים, והוסיפו כמה שיותר גדילים ושטיחי קיר.

חתונה לבנה קלאסית

אם אתם רוצים ״ללכת על בטוח״, הבחירה בנושא של חתונה לבנה קלאסית יכול לעבוד תמיד, וגם ניתן להחיל אותו כמעט על כל אולם אירועים מכל סוג שהוא. מדובר בקלאסיקה של כל הזמנים, שהיתה רלוונטית לפני מאה שנים והיא רלוונטית גם היום. רומנטיקה פר אקסלנס – מפות לבנות, כלי אוכל מוזהבים, שושנים אדומות, נרות לבנים ובעיקר ניקיון ומינימליזם אלגנטי.

חתונה בסגנון מסיבת קיץ טרופית

כאן יש קונספט שיתאים באולמות אירועים ספציפיים מאוד, ובמיוחד אם אתם מתכננים להינשא בגן אירועים ליד הים, וכמובן – יתאים בעונת הקיץ. הרעיון הוא לקחת אלמנטים של מסיבות אקזוטיות כמו בתאילנד ובאיים הקריביים ולשלב אותם בעיצוב האולם, במנות המוגשות לאורחים, בקוקטיילים וכמובן במוזיקה. מבחינת העיצוב, כדאי לעשות שימוש רב בצבעים ובחומרים טבעיים, לרבות לבן, חום ובז׳. פרישת מחצלות קש ואהילי ראטן, ישר מכניסה לאווירה של זולה בריזורט, ותליית גופי תאורה כמו גרלנדות צבעוניות תגרום למקום להיראות כמסיבה צבעונית באופן מיידי.

עוד גורמים שישפיעו על העיצוב

הלוקיישן

ישנם מקומות שמעצם היותם ייחודיים, הם כבר מכתיבים את הקונספט ואת הקו העיצובי של האירוע. לדוגמא, חתונה הנערכת ביקב יין (עניין שהופך ליותר ויותר פופולרי), היא מראש מוגדרת בקונספט מסוים, הקורץ לטוסקנה ולפרובנס, ולכרמים הפסטורליים. אולם אירועים על הים, הוא קונספט בפני עצמו – חתונת חוף. עם זאת, מרבית אולמות האירועים ה״מסורתיים״ אינם מעוצבים או מתוכננים בקונספט אחד מובהק, ולכן ניתן להסב אותם בהתאמה כמעט לכל נושא שתבחרו לאירוע.

גודל האירוע

כאשר בוחרים קונספט, וגם את סגנון העיצוב של האירוע, חשוב לקחת בחשבון גם את היקף האירוע. לדוגמא, בחתונה מצומצמת, כזו שאינה מונה יותר מ-200 איש, כדאי להפוך את המקום לכמה שיותר חמים ואינטימי באמצעות העיצוב. בחתונות גדולות, לעומת זאת, עשוי להתאים עיצוב יותר ״מסיבתי״ ואולי בסגנון של מועדון ריקודים, שפחות יהלום חתונה קטנה.

העונה בה האירוע מתקיים

כל עונה והמאפיינים הייחודיים שלה. נכון שרוב החתונות נערכות בעונת הקיץ, אך יותר ויותר זוגות בוחרים שלא ללכת על המובן מאליו, ולהינשא דווקא בחורף, בסתיו או באביב. מזג האוויר משפיע הן על התאורה שבחוץ (וברוב אולמות האירועים חודרת גם פנימה באמצעות חלונות גדולים או קירות שקופים), וגם על האווירה הכללית. לכן, כדאי להתחשב גם בעונה כאשר מתכננים את עיצוב האירוע. אם האירוע נערך בחורף – כדאי שהעיצוב בפנים יציע אלמנטים חמימים ומפנקים, ואם הוא נערך בקיץ, כדאי לחשוב על צבעוניות ואופי רעננים יותר.

לא לשכוח לעצב את החופה בהתאם

החופה שלכם היא חלק בלתי נפרד מהאירוע, ולמעשה מהווה את ה״סיפתח״ ואת החלק המרגש והעמוק ביותר בחתונה שלכם. האווירה שתשרור במהלך טקס החופה, היא לא פעם גם האווירה שתהיה בהמשך האירוע. לכן, חשוב להשקיע בעיצוב החופה עצמה, ורצוי לשלב בה אלמנטים מקוריים באסתטיקה מוקפדת. כמו כן, חשוב שהחופה תהיה מעוצבת באופן שיתאים וישתלב עם העיצוב הכללי של המקום.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
טראסק אולם אירועים בנמל תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES