גן אירועים פתוח או סגור? אלו השיקולים שעליכם לקחת בחשבון

by 

חתונה באוויר הפתוח היא מצרך מבוקש בקרב זוגות מתחתנים רבים אך בעוד שאירוע בחלל סגור מהווה תנאים בטוחים יחסית ושליטה על האקלים במקום, כאשר מדובר באירוע בחלל חיצוני, יש מגוון פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון טרם בחירת מקום האירועים המתאים וסוג האירוע האולטימטיבי עבורכם. 

לשני סוגי האירועים ישנם יתרונות וחסרונות וכל אחד מהם צריך להתאים לאופי של החתן והכלה, לצרכים שלהם ולחזון שלהם אודות חתונת חלומותיהם.

מתחמי אירועים סגורים נפוצים יותר בארץ וניתן למצוא אותם במגוון גדלים, סגנונות עיצוביים ורמות מחירים שונות אך כאשר ניגשים לבחירת מקום אירועים בעל חלל פתוח, ההיצע מצומצם יותר ומצריך חיפוש קפדני יותר אחר מקום האירועים המתאים עבורכם. עם זאת, בחירה במקום אירועים חיצועי עבור האירוע שלכם יכול להעניק לכם ולאורחים שלכם חוויה ייחודית ולרוב מאופיין באווירה כלילה וחופשית יותר.

אם כך, הערכה נכונה של היתרונות, החסרונות והמאפיינים של מתחמי אירועים פתוחים וסגורים, הינה צעד ראשון וחיוני ביותר טרם בחירתכם במקום האירועים המתאים ביותר עבורכם. 

הנה כמה שאלות טובות שיסייעו לכם להחליט האם מקומות אירועים חיצוניים מתאימים לכם או שמא דווקא מקומות אירועים סגורים:

באיזו תקופה בשנה אתם רוצים לקיים את האירוע?

בחרו את סוג מתחם האירועים המתאים לכם תוך התחשבות בעונות השנה ובתנאי האקלים הצפויים. בין אם מדובר באירוע עסקי, חברתי או משפחתי, עליכם להתחשב תמיד ברמת הנוחות של האורחים שלכם. אם האירוע מתקיים בשעות היום בחודש אוגוסט למשל, רצוי לקיים אותו בחלל פנימי וממוזג אלא אם תוכלו למצוא מקום אירועים המספק קירוי חיצוני רחב ואמצעים עוצמתיים למיזוג וקירור האוויר. 

למרות שאולי תאהבו לספוג את השמש, ייתכן שהאורחים שלכם לא בדיוק יחבבו את הרעיון. לעומת זאת, כאשר מדובר באירוע חורף, קיום אירוע באוויר הפתוח של חודש דצמבר למשל, עשוי לגרום לכם ולאורחים שלכם לרעוד מקור ואולי אף להירטב מהגשם.

האביב והסתיו הם זמנים אידיאליים להיות בחוץ, כך שהאורחים שלכם יהנו מהאוויר הצח והנוח של אותה תקופה. כאשר האירוע נערך בקיץ, יתכן שבשעות הערב גם תוכלו לקיים אירוע באוויר הפתוח כל עוד מקום האירועים ממוקם באזור גאוגרפי נעים, למשל בסמיכות לים.

מהו התקציב שלכם עבור מתחם האירועים?

חשוב לקחת בחשבון גם את התקציב של האירוע שלכם בבחירת גן אירועים פתוח לעומת אולם אירועים סגור.

זכרו שתקציב האירוע הוא חלק חשוב ביותר בתכנון והפקת האירוע שלכם. אירועים חיצוניים לרוב כרוכים בעלויות גבוהות יותר מאשר אירועים באולמות סגורים, כאשר הפקת אירוע בשטח חיצוני שאינו מוסדר עשויה להיות האפשרות היקרה מכולן מכיוון שהיא מצריכה מכם להפיק את החתונה מאפס – כלומר לדאוג להקמת התשתיות המתאימות, להשגת הציוד הרצוי ולמגוון ספקים שיסייעו לכם בהקמה של כל חלל האירוע. 

מכיוון שאירוע בחלל פתוח מצריך קיום של האירוע בחודשים החמים והמבוקשים ביותר בשנה, הם מלכתחילה כרוכים בעלויות גבוהות יותר מאשר קיום אירוע בחודשי החורף. שקלו היטב את התקציב שלכם ואת האפשרויות העומדות בפניכם כדי שתשמרו על הוצאות במסגרת התקציב ותוכלו להתנהל נכון כלכלית לאורך כל הפקת האירוע שלכם. 

כמה אורחים צפויים להיות באירוע שלכם?

קחו בחשבון את גודל האירוע שלכם בבחירת מקום אירועים חיצוני לעומת אולם אירועים סגור.

גודל האירוע מהווה שיקול מרכזי שחשוב לקחת בחשבון בתכנון האירוע כולו וכן בבחירת סוג מקום האירועים. מספר המשתתפים באירוע משפיע באופן משמעותי על תקציב הפקת האירוע ולכן אירוע קטן או בינוני עשוי לאפשר לכם לשכור מתחם אירועים חיצוני במסגרת התקציב שלכם שאינו יתאים כאשר רשימת המוזמנים שלכם בעלת מאות רבות של מוזמנים.

במקומות אירועים רבים החלל החיצוני מתאים לאירועים קטנים ואינו מאפשר קיום של אירוע רב משתתפים, לכן חשוב לבחון היטב את גודל החלל החיצוני במקומות האירועים שמעניינים אתכם ולוודא כי הם אכן מתאימים למספר המוזמנים שלכם.

מהו סגנון העיצוב המועדף עליכם?

חשבו על פרטי העיצוב והמאפיינים העיצוביים המועדפים עליכם על מנת שתוכלו להחליט איזה סוג של מתחם אירועים מתאים באופן הטוב ביותר לחזון שלכם. סגנון העיצוב של האירוע כולו עשוי להשתנות בהתאם לסוג החלל. לדוגמה, אם לקוח רוצה אירוע אלגנטי ומוקפד במיוחד, אווירה חיצונית עשויה לשדר קלילות ובוהמיות יותר מאשר חלל פנימי סגור ובעל סגנון יוקרתי ומאופק.

אם אתם מעוניינים באווירה טבעית וקלילה יותר, חלל חיצוני ופתוח עשוי לענות טוב יותר על הציפיות שלכם. אם אתם רוצים ליהנות מאירוע מיוחד, חפשו מקומות מיוחדים לאירועים בעלי מאפיינים עיצוביים המתאימים לחזון שלכם. 

האם אתם רוצים שכל האירוע יהיה בפנים או בחוץ או שאתם מעדיפים ליהנות מכל העולמות?

ישנם מקומות אירועים אשר מספקים חלל אירועים פנימי וסגור בלבד או לכל היותר חצר קטנה לשלב קבלת הפנים. לעומת זאת ישנם מקומות אירועים אשר מציעים חלל חיצוני בלבד שעשוי להתאים לאירועים בזמנים ספציפיים במיוחד בשנה. אם אתם רוצים ליהנות גם מחלל פנימי וגם מחלל חיצוני באירוע שלכם, מקדו את החיפוש במקומות אירועים בעלי מתחם חיצוני ומתחם פנימי המאופיינים בסגנון אחיד המתאים להעדפותיכם. 

כך תוכלו לספק לאורחים שלכם אירוח באוויר הפתוח או בחלל סגור על פי בחירתם ותוכלו לקיים חלקים מסוימים של האירוע בחוץ ואת שאר האירוע בפנים. 

במתחם האירועים טראסק תוכלו ליהנות מכל העולמות! גם מאולם אירועים יוקרתי ומרהיב ביופיו וגם מחלל חיצוני מרווח ויפייפה שעונה על כל ציפיותיכם. מתחם האירועים מתאים לכל עונות השנה. הוא ממוקם בנמל תל אביב ממש על הים ומאפשר לכם ולאורחים שלכם ליהנות מחלל חמים ויפייפה בחודשי החורף מול נוף הגלים המתנפצים על המזח וכן מאווירה קלילה וחופשית ומבריזה נעימה של הים בחלל החיצוני של המתחם בחודשי הקיץ.

היכנסו לקרוא מה הלקוחות שלנו מספרים עלינו

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
טראסק אולם אירועים בנמל תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES