כל מה שצריך להיות באולם לחתונה בתל אביב – כדי שהאירוע יהיה מושלם

by 

רגע אחרי ההתרגשות העצומה שהביאה איתה הצעת הנישואין, עליכם להפשיל שרוולים ולהתחיל לחפש אולם אירועים לחתונה שלכם. מה כדאי לעשות על מנת להבטיח שאתם מגיעים מוכנים לתהליך החיפוש, ולמה להתחתן על חוף הים זה תמיד רעיון טוב, בכל עונה? טיפים למאורסים הטריים

 

כל הדיבור הזה על חתונה התחיל ממש בטוב. התארסתם, התרגשתם בטירוף, בישרתם לכל העולם ואחותו, והמשפחה והחברים התלהבו ממש והצטרפו להתרגשות העצומה שלכם. כך עברו להם כמה חודשים קסומים, כשאתם חשים בעננים ובאושר גדול. אז מה הסתבך בעצם, כשעכשיו את מקומה של ההתרגשות מתחיל להחליף לחץ, ואולי אפילו היסטריה קלה? הכל מובן, זה קורה לטובים ביותר – אתם עומדים להפיק את אחד האירועים המשמעותיים והחשובים בחייכם (אם לא ה-), ואתם בקטע שהכל חייב להיות מושלם. לא שופטים, להיפך, הצדק עמכם. אין שום סיבה שאירוע החתונה שלכם לא יתממש בדיוק כפי שחלמתם תמיד. כלומר, כל עוד אתם מחוברים לקרקע במידה כזו או אחרת, והכיוון הוא למצוא אולם לחתונה בתל אביב, ולא על אי טרופי, אליו תטיסו את כל האורחים שלכם.

מה עושים כאשר מתחילים לתכנן אירוע חתונה בלי שיש לכם ניסיון בהפקה?

הסטרס שלכם מכל הרעיון של הפקת אירוע בסדר גודל של חתונה, הוא מובן מאליו. סביר להניח שטרם התנסיתם בתהליך הפקה מורכב שכזה, במיוחד אם אין לכם קשר מקצועי לתחום ההפקות. הכל טוב, אתם ממש לא הראשונים שעומדים בפני הפרויקט הזה שנקרא חתונה, וזו בדיוק ההזדמנות ללמוד מניסיון העבר של אחרים.

דבר ראשון – לתעדף את המשימות בצורה חכמה ולהבדיל בין עיקר לטפל

על מנת לפעול ביעילות ולהבטיח שאתם מתחילים להרים את אירוע החתונה שלכם בדרך הנכונה, ראשית יש להבין את סדר העדיפויות ואת החשיבות של כל אחת מהמשימות הניצבות בפניכם.

אין ספק כי המשימה החשובה ביותר, שהיא גם הדבר הדחוף ביותר לבצע, היא מציאת אולם אירועים מתאים. מצד אחד, כדאי למהר עם ביצוע המטלה הזו, אך מהצד השני, לא פחות חשוב לעשות אותה נכון. מציאת מקום לחתונה היא חשובה קודם כל כי האולם הוא האירוע. כלומר, הסגנון, האיכות, האסתטיקה והאווירה שבאולם האירועים, הם אלו שיהיו גם בחתונה שלכם, ולכן אסור להתפשר כאן על אף אחד מהפרמטרים. 

סיבה נוספת שבגללה כדאי למהר עם איתור מקום מיוחד לחתונה בתל אביב, היא שהאולמות השווים הם גם המבוקשים ביותר, ואם תרדמו בשמירה, זוגות אחרים שעומדים להתחתן בדיוק באותה התקופה, עלולים לחטוף אותם מידיכם. כן, אנחנו יודעים שאתם בלחץ וההסבר הזה לא עוזר, אבל צריך להיות גם ריאלים ולהכיר במציאות.

כמו כן, רק ברגע שתסגרו תאריך עם מקום לחתונה, תוכלו להתקדם עם שאר שלבי ההפקה, שעד אז יצטרכו להיות בהקפאה. זוהי עוד סיבה משמעותית מאוד למה כדאי להזדרז עם העניין הזה, שכן, לא תוכלו לשריין לאירוע אף ספק נוסף לפניכן. די.ג׳יי, מאפרות, מעצבי אירועים, צלמים וכמובן חברת קייטרינג – אף אחד מהם לא יוכל להבטיח את שירותיו עבורכם בלי שיש לכם ביד תאריך סגור לאירוע.

בקיצור, הבנתם מדוע חשוב למהר ולסגור מקום לחתונה, אבל שנייה לפני, יש כמה דברים שחשוב לעשות, על מנת להבטיח שהחיפוש שלכם יהיה יעיל והבחירה של האולם תהיה מדויקת. ההתאמה של אולם האירועים לחתונה שלכם היא קריטית.

מה חשוב לעשות לפני שמתחילים לחפש אולם אירועים לחתונה?

נכון, כבר בא לכם להסתער על הרשת ולהגיע לראות בעיניים ולחוש את האופציות שלכם. אבל שנייה. חשוב לנשום עמוק ולעבוד בצורה מסודרת ויעילה, מה שגם יחסוך לכם זמן ומשאבים אחרים, וגם ידייק את החיפוש ובהמשך גם את הבחירה שתעשו. 

הנה כמה דברים שכדאי לשבת ולהגדיר לפני שיוצאים לבחון אולמות אירועים שונים:

מאני מאני מאני: מהו התקציב לאירוע החתונה?

כמובן, הצעד הראשון של כל הפקה, מתחיל בהגדרת תקציב. אנחנו די בטוחים שממש באותה הנשימה כשבישרתם להורים משני הצדדים על האירוסין, הנושא הזה עלה, וכבר יש לכם כיוון די ברור של סכומים וכו׳. אם טרם עסקתם בזה, יפה שעה אחת קודם. כדאי לחסוך את כיתות הרגליים ואת עוגמת הנפש שיגיעו במקרה שלא נסגרתם על התקציב שלכם לחתונה, ומצאתם מקום מושלם, רק מחוץ לתקציב. כמו כן, מומלץ לחלק את התקציב בהתאם למרכיבים העיקריים של האירוע, לרבות אולם האירועים, שירותי הקייטרינג, וכו׳. כדאי גם להשאיר איזשהו טווח ביטחון בתקציב, כלומר להקציב לכל מרכיב מעט יותר מהמחיר המשוער שלו. באופן זה, בהמשך, תוכלו גם לשחק ולהתגמש בין החלקים השונים של התקציב בהתאם לצורך.

רשימת מוזמנים: כמה אנשים צפויים להשתתף בחתונה?

סביר להניח שאתם יודעים, פחות או יותר, אילו אנשים תרצו להזמין לחתונה שלכם. אבל כאן זה הזמן לרדת לרזולוציות וכבר לגבש איזשהו מתווה לגבי כמות המוזמנים. האם אתם מתכננים לעצור במשפחה הקרובה, או שמא אתם מכוונים לאירוע רחב היקף, בו ישתתפו גם בני דודים רחוקים? האם אתם מעוניינים להזמין לחתונה את החברים מהמעגלים הקרובים ביותר, או שמא מדובר בתפוצה רחבה יותר? בהקשר זה, כדאי להחליט האם אתם מעוניינים באירוע המוגדר ״קטן״, כלומר עד 250 איש, או שאתם רוצים אירוע גדול, של 300-400 איש, או אפילו יותר. במידה מסוימת, כדאי לערב גם את ההורים משני הצדדים בהחלטה הזאת, אבל חשוב להישאר נאמנים לעצמכם. אחרי הכל, זו החתונה שלכם.

יש להבין את חשיבות גודל אולם האירועים שתבחרו ואת התאמתו לכמות המוזמנים לחתונה. השאיפה היא למצוא מקום שיכיל בנוחות מירבית את מספר האנשים באירוע, אך מהצד השני, שלא יהיה גדול מדי. זווית שלא תמיד נלקחת בחשבון. לכן, כאשר יהיה לכם את הנתון של גודל האירוע המשוער, תוכלו לבחור נכון יותר, וגם למחוק מהרשימה אולמות אירועים שהגודל שלהם אינו מתאים, ובכך למקד ולייעל את תהליך החיפוש.

העדפות אישיות: מהו הסגנון שלכם ועל מה אתם חולמים?

הגענו לתוכנית האומנותית, כלומר לחלק היותר כיפי והקצת פחות טכני בתכנון החתונה. החלק בו לא רק שמותר לכם לחלום, אלא חובה עליכם לחלום. זהו הקטע בו אתם נדרשים לחשוב על הסגנון שתרצו שבו תתאפיין החתונה שלכם. האם זו הולכת להיות חתונה על הים או במקום אחר בעיר המושלמת הזו, האם תמיד חלמתם על סגנון בוהמי ורומנטי או שאתם בכלל בקטע של אדג׳ אורבני בועט?

אין לכם מושג? הכל בסדר, תתחילו מלשאול שאלות מאוד בסיסיות כמו – מי אתם, מהם התחביבים שלכם, מהו הסגנון המאפיין אתכם, ולאיזה סטייל אתם בדרך כלל נמשכים? 

באותה הזדמנות כדאי לשוטט קצת ברחבי הרשת ולקבל השראה, רעיונות וכיוונים, במיוחד ברשתות חברתיות כמו פינטרסט ואינסטגרם. נגלה לכם סוד, שיישאר רק בינינו? זה גם ממש בסדר להעתיק מאירועים אחרים שראיתם ברשת או אפילו נכחתם בהם בעצמכם כמוזמנים, ואהבתם.

כך או כך, כדאי שבשלב הזה, רגע לפני שיוצאים לחפש אולם, יהיה לכם כיוון מגובש לגבי הסגנון שאתם אוהבים, ואולי גם לגבי סגנונות שאתם פחות מתחברים אליהם.

סיימתם עם החלק התיאורטי? עכשיו כדאי להצליב נתונים עם האולם

כעת, כאשר כל הנתונים החשובים בידיכם, אפשר לצאת לדרך ולהתחיל בחיפוש האמיתי אחר אולם אירועים לחתונה שלכם. בשלב הראשון, סביר להניח שתחפשו מקומות באמצעות האינטרנט, וכאן יהיה קל להצליב את הנתונים של כל אולם, לרבות גודל, יחד עם ההגדרות שאתם גיבשתם עבור החתונה. בשלב הבא, תגיעו לבחון את המקומות באופן פיזי, ובחלק הזה כדאי לחדד את כל החושים ולבדוק איך אתם מתרשמים מהמקום, מהעיצוב, מהאווירה ומהסגנון, והאם יש אלמנטים שמייחדים אותו והופכים אותו לשונה משאר המקומות שביקרתם בהם, הן כאורחים והן ככלה וחתן לעתיד הקרוב.

למה חתונה על הים היא התגשמות חלום?

במקרה ואתם שוקלים לערוך את החתונה באולם אירועים על הים, אנחנו כאן כדי לחזק את ידיכם, ולהסביר לכם, למה חתונה על חוף הים היא החלום.

תפאורה מהסרטים

האמת, אנחנו לא מרגישים שצריך להתאמץ יותר מדי ולהסביר למה הנוף של החול הזהוב, הים הכחול, הגלים המתנפצים והשמיים הם התפוארה הרומנטית המושלמת ביותר לחתונה, וככזו, איש לא יכול להישאר אדיש אליה. הקטע הוא, שכאשר בוחרים להתחתן ליד הים, כל הטוב הזה הוא ״בילט-אין״, כלומר זהו הרקע לאירוע המרגש ביותר בחיים שלכם. אין צורך להסביר, נכון?

וייבים של חופש 

מכירים את זה שאתם טרודים מצרות היומיום שלכם, עמוסים ועייפים, ואז אתם מגיעים לחוף הים והכל נעלם, הכל נרגע, ואתם בבת אחת מרגישים שאתם בחופש? אז אתם לא לבד בקטע הזה, זה תהליך מיידי שעובר על כל מי שמגיע לים, בכל הזדמנות שהיא. הוייב על חוף הים הוא תמיד כזה של חופש, של רוגע ושלווה ושל כיף. אווירה באירוע, באופן כללי, היא עניין שקצת קשה לשלוט עליו, אבל אם בוחרים לקיים חתונה על הים, הוייביים האלה הם חלק בלתי נפרד מהסיפור, וזו בדיוק האווירה שאתם רוצים בחתונה שלכם.

לא חייבים להתחתן בקיץ – גם חתונת חורף היא מושלמת בלוקיישן הזה

אם חשבתם שחתונה, ועוד חתונה על הים היא עניין של קיץ בלבד, אנחנו שמחים לבשר לכם שאתם טועים. ברגע שבוחרים באולם אירועים מקורה וסגור על הים, אפשר להנות מכל הטוב הזה, ובמיוחד מהנוף והאווירה, בכל תנאי מזג אוויר. יתרה מכך, הגלים הסוערים והצבעים החדים שמאפיינים את הים בחורף, הופכים את הסיפור לעוד יותר רומנטי ומיוחד. בקיצור, אפשר להנות מכל העולמות, כך שגם אם אתם מתכננים חתונת חורף, עדיין תוכלו להנות מהקסם הבלתי נדלה של הים.

לסיכום, איך שלא מסובבים את זה, חתונה על הים היא רעיון טוב. שיא הרומנטיקה, נוף מהסרטים, אווירה של חופש ושל כיף והמון אהבה.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
טראסק אולם אירועים בנמל תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES